فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

تصاوير منتخب
ذکر ایام هفته
تقویم روز
ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﻪ ﻫﺮ ﭘﺮﻧﺪﻩ ﺍﯼ ﺩﺍﻧﻪ ﺍﯼ می دهد، ﺍﻣﺎ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﺍﺧﻞ ﻻﻧﻪ ﺍﺵ ﻧﻤﯽ ﺍﻧﺪﺍﺯﺩ.

‍ ‍ حجت الاسلام سید مهدی نورمفیدی: طلب مغفرت محوری ترین دعا در قرآن است .

مجموعه برنامه رهیافتی بر دعا های قرآنی طی روزهای ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۸:۱‌‌۰ در صفحه مسجد جامع گلشن از شبکه مجازی اینستاگرام پخش می شود که حجت الاسلام سید مهدی نورمفیدی در این برنامه در خصوص دعاهای قرآنی، مطالبی بیان می کند.
حجت الاسلام سید مهدی نورمفیدی درهجدهمین برنامه رهیافتی بر دعا های قرآنی گفت: دعا های قرآن ضمن اینکه ادب دعا را به ما می آموزد ، افق دید ما را وسیع تر و خواسته های ما را متعالی تر می کند.

وی تصریح کرد: با نگاهی به قرآن کریم متوجه می شویم که اکثر دعاهای قرآنی مربوط به طلب غفران الهی است حتی پیامبر اکرم (ص) و امامان معصوم نیز در دعاهای خود از خداوند طلب مغفرت می کنند این موضوع یک جهت گیری را به ما نشان می دهد که در دعاهایمان ابتدا امور معنوی که در راس آنها طلب مغفرت است را مورد نظر قرار دهیم، سپس به امور مادی توجه کنیم.
وی خاطرنشان کرد: واژه مغفرت در لغت به معنای پوشش و پوشیدن است بر این اساس ما از خداوند طلب مغفرت می کنیم تا اثرات خطرناک گناه هایی را که انجام داده ایم، پاک نماید چرا که می دانیم که اثرات گناها، سرنوشت بدی برای انسان به دنبال خواهد داشت.
وی اذعان کرد: بر اساس آموزه های دینی و دقت در دعاهای پیامبر اکرم(ص) و بعضی از ادعیه ها مانند دعای کمیل طلب مغفرت را باید در راس خواسته های خودمان از خداوند قرار دهیم زیرا گناهان مانع استتجابت دعا می شوند.
حجت الاسلام سید مهدی نورمفیدی با اشاره به ماه مبارک رمضان که ماه مغفرت است گفت: چه بهتر است که در این ماه به خصوص در لیاقی قدر از خداوند طلب مغفرت کرده و از خداوند بخواهیم ما را از آتش دوزخ به سبب گناهانی که انجام دادیم نجات دهد.
وی درباره شرط پذیرفتن استعفار بندگان از سوی خداوند تصریح کرد: بنده ای مشمول رحمت وآمرزش خداوند قرار خواهد گرفت که خودش اهل بخشیدن و آمرزش و رحم کردن به دیگران باشد.
وی در ادامه به آیه ۱۴۷ سوره آل عمران افزود: در این آیه می گوئیم خداوندا اسراف های ما را ببخش، اسراف در گناه یعنی تعدی و تجاوز از حد، دوری از اعتدال یعنی اینکه هم گناهان ما را ببخش و هم اصرار و زیاده روی ما در گناهان و خطا های بزرگ که طغیان بوده است .
وی تاکید کرد: در ادامه آیه آمده است که خداوندا قدمهای ما را پایدار کن و ما را در برابر کافرین یاری نما، با در کنار هم قرار دادن این معانی می توان فهمید که مقدمه نصرت الهی و پیروزی، پاکی و خودسازی است، خداوندا تا زمانی که گناهان ما را نیامرزی ما مشمول پیروزی و نصرت الهی نمی شویم.
حجت الاسلام نورمفیدی در پایان تاکید کرد : با توجه به آنکه این دعا از زبان مجاهدنی است که در رکاب انبیا الهی می جنگیدند ممکن است مراد از بخشش اسراف های ما ( اسرافنا فی امرنا ) تندروی ها و زیاده روی ها در مواجهه با دشمن باشد که از خدا می خواهند اگر لغزشی در این عرصه خطیر مرتکب شدیم قلم عفو برا آن بکش.

امار بازديد
اوقات شرعي