فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

تصاوير منتخب
ذکر ایام هفته
تقویم روز
ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﻪ ﻫﺮ ﭘﺮﻧﺪﻩ ﺍﯼ ﺩﺍﻧﻪ ﺍﯼ می دهد، ﺍﻣﺎ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﺍﺧﻞ ﻻﻧﻪ ﺍﺵ ﻧﻤﯽ ﺍﻧﺪﺍﺯﺩ.

مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری گلستان در برنامه شمیم گلشن خبر داد؛ایجاد صندوق های کوچک اقتصادی ویژه بانوان کارآفرین استان در سال جاری

به گزارش روابط عمومی کانون فرهنگی و هنری مسجد جامع گلشن گرگان، بیست و شِشُمین برنامه شمیم گلشن، با حضور الهه غیناقی مدیرکل امور بانوان استانداری گلستان، خانم جعفری سرپرست مرکز بهداشت استان، خدیجه کمال غریبی بانوی کارآفرین، فاطمه میرزاجانزاده قهرمان بین المللی رشته های ورزشی کاراته و کونگ فو و فرشته سلطانی قهرمان ملی پوش رشته اسکواش با موضوع توانمندی و اشتغال بانوان، سیُ و یکم اردیبهشت ماه به صورت زنده از صفحه مسجد جامع گلشن در شبکه مجازی اینستاگرام، پخش شد.
در ابتدای این برنامه مدیرکل امور بانوان استانداری گلستان گفت: نقش سازنده و مفید بانوان به دلیل توانمندی بسیار بالای آنها، در کشور همواره مورد تاکید مسئولان قرار دارد.
الهه غیناقی افزود: با توجه به شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید نامیده شده، این اداره کل برنامه های متعددی را در حوزه تحکیم بنیان خانواده و به خصوص زنان سرپرست خانوار، به عنوان مهمترین هدف امسال، مد نظر قرار داده است.
وی اظهار کرد: با همکاری و هماهنگی استانداری گلستان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی در حال برنامه ریزی طرح اشتغال برای زنان سرپرست خانوار هستیم.
وی یادآورشد: در فاز نخست این طرح می خواهیم برای ۲۰۰ زن سرپرست خانوار با ایجاد مشاغل خانگی، درآمد زایی ایجاد کنیم.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری اولین استارت آپ ویکند که در آن دوازده طرح پذیرفته شده اند را در دست اقدام داریم.
مدیرکل امور بانوان استانداری گلستان تصریح کرد: معرفی مشاغل خانگی و ارائه خدمات دستگاه های مرتبط با حوزه اشتغال به روستاییان از دیگر اهداف این اداره کل در سال جدید است.
وی افزود: در راستای این طرح، همه روستاهای استان را تحت پوشش قرار می دهیم و در هر روستایی یک زن موعق را به عنوان مسئول پیگیری دغدغه های بانوان آن روستا، مشخص می کنیم.
الهه غیناقی تاکید کرد: هم اکنون در حال طبقه بندی زنان کارآفرین استان و تشکیل بانک اطلاعاتی این بانوان موفق هستیم تا علاوه بر حمایت از آنها به معرفی این افراد به سایر بانوان برای استعدادیابی و ایجاد اشتغال، بپردازیم.
وی گفت: با توجه به اینکه در نقاط مختلف استان، فعالیت های خاصی انجام می شود به عنوان مثال در شرق استان، نوغانداری بسیار مطرح است، با سازمان جهادکشاورزی و بانک توسعه تعاون استان گلستان، توافق کردیم که صندوق های کوچک اقتصادی بانوان کارآفرین راه اندازی شود.
وی اظهار کرد: در این طرح مقرر است، بانوان کارآفرین مبلغ تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان بدون وثیقه و ضامن. وام حمایتی دیافت کنند.
در ادامه خدیجه کمال غریبی کارآفرین موفق استان در حوزه پوشاک گفت: در حال حاضر پنجاه خانواده در روستای قُلی آباد گرگان از طریق فعالیت در تولیدی پوشاک، درآمد دارند.
وی افزود: در ابتدا به بانوان علاقمند، آموزش خیاطی دادم، با گذشت زمان و گسترش فعالیت تولیدی پوشاک، جذب شدند و در حال حاضر هم برای خودشان و هم برای خانواده، درآمد کسب می کنند.

وی تصریح کرد: خانم ها با تلاش و امید به خدا می توانند، بسیاری از مشکلات را حل کرده و حتی یاری رسان دیگران، باشند.

سپس فاطمه میرزاجانزاده قهرمان بین المللی در رشته های کاراته و کونگ فو، گفت: من از دوران نونهالی با توجه به اینکه یک باشگاه ورزشی در نزدیکی منزلمان بود با رشته های ورزشی آشنا شدم.

وی یادآور شد:من برای موفق شدن در ورزش، هدف و انگیزه داشتم، پس تلاش کردم و موفقیتهای خوبی به دست آوردم.

وی افزود: راضی بودن خانواده از من، کسب قهرمانی در مسابقات ورزشی،برخورداری از سلامتی برای من موفقیت محسوب می شوند.

وی در گوشه ای از سخنان خود از مسئولان خواست تا از جوانان و نوجوانان در زمینه های مختلف به خصوص ورزش، حمایت های بیشتری داشته باشند.

همچنین خانم جعفری رئیس مرکز بهداشت استان گلستان گفت: انتخاب هدف شایسته برای ادامه مسیر زندگی، بسیار سخت است اما با داشتن دانش مناسب، انتخاب مسیرهای موفقیت و پشتکار، می توان اهداف خوبی در زندگی داشت.

وی خاطرنشان کرد: بنده معتقد هستم یک خانم شاغل و متاهل به دلیل غنیمت شمردن فرصتها، برای داشتن زندگی بهتر، برنامه ریزی دقیق تری انجام می دهد.

وی با بیان اینکه فعالیت رسمی خود را به صرف کسب درآمد انجام نمی دهد، اذعان کرد: پذیرش من در رشته پزشکی تاحدودی به صورت ناخواسته بود، اما زمانی که این موضوع اتفاق افتاد، تمام سعی ام را برای موفقیت در پزشکی انجام دادم.

وی از مسئولان خواست تا استعدادهای جوانان را شکوفا نمایند و با دادن مهارت های درست به جوانان،افراد سالم و توانمندی برای آینده کشور، پرورش دهند.

 

همچنین نرگس سلطانی ورزشکار ملی پوش رشته اسکواش در این برنامه گفت: از سال ۱۳۹۱ به واسطه یکی از نزدیکانم که مربی رشته اسکواش بود با این رشته ورزشی آشنا شدم.

وی ورود به رشته اسکواش را به عنوان نقطه عطف، زندگی خود برشمرد و افزود: لذت بُردنم از ورزش و زندگی، برایم بسیار مهم است.

وی تاکید کرد: اگر جوانان، هدف های مشخصی برای خودشان درنظر بگیرند و بتوانند با برنامه ریزی و تلاش به آن هدف ها دست پیدا کنند، احساس موفق بودن می کنند.

وی با تشکر از همه دست اندرکاران حوزه جوانان تصریح کرد: امیدواریم نهادهای حمایتی، برنامه های مناسب برای جوانان داشته باشند تا جوانان در مواجه با شکست در فعالیتهای مختلف، ناامید نشوند.

گفتنی است که :  اقامه اذان توسط سجاد علاءالدین، قرائت قرآن توسط محمد علی محمدی نژاد از قاریان برجسته استان گلستان و مناجات خوانی با نوای حجت الاسلام محمد بای از دیگر برنامه های شب بیست و شِشُم شمیم گلشن بود که ساعت ۲۲ به صورت زنده از صفحه مسجد جامع گلشن در اینستاگرام پخش شد.

شایان ذکر است: هر شب از مجموعه تفسیر قرآن حضرت آیت الله نورمفیدی که ساعت ۱۷:۵۰ دقیقه از شبکه صدا و سیمای مرکز گلستان پخش می شود، مسابقه ای طراحی می شود، در این خصوص، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اطلاع رسانی مسجد جامع گلشن و یا کانال تلگرامی این مسجد مراجعه نمایند، و نیز همه روزه سخنرانی زنده با موضوع رهیافتی بر دعا های قرآنی و پاسخگویی به سوالات شرعی توسط حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی نورمفیدی ساعت ۱۸:۱۰ از طریق پیچ اینستاگرامی، و همچنین برنامه مجازی شمیم گلشن طی شبهای ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۲ به صورت زنده در آدرس
@masjed_jame_golshan
در شبکه مجازی اینستاگرام پخش می شود
و نیز بیندگان محترم می توانند برنامه ضبط شده را هر شب در کانال آپارات بعد از اتمام لایو به آدرس https://www.aparat.com/masjed_jame_golshan تماشا نمایند.

امار بازديد
اوقات شرعي