فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

تصاوير منتخب
ذکر ایام هفته
تقویم روز
ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﻪ ﻫﺮ ﭘﺮﻧﺪﻩ ﺍﯼ ﺩﺍﻧﻪ ﺍﯼ می دهد، ﺍﻣﺎ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﺍﺧﻞ ﻻﻧﻪ ﺍﺵ ﻧﻤﯽ ﺍﻧﺪﺍﺯﺩ.

در برنامه شمیم گلشن مطرح شد؛ پشیمانی از گناه، اطاعت از پروردگار و عمل صالح از شرایط توبه است

به گزارش روابط عمومی کانون فرهنگی هنری مسجد جامع گلشن گرگان، بیست و چهارمین برنامه شمیم گلشن با حضور فاطمه احمدی مدرس حوزه با موضوع چگونه رحمت خدا را به سوی خود جلب کنیم، دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت به صورت زنده از صفحه مسجد جامع گلشن گرگان در شبکه مجازی اینستاگرام، پخش شد.
خانم فاطمه احمدی در این برنامه گفت: پشیمانی از گناه، اطاعت امر پروردگار بودن و عمل صالح از شرایط توبه و بازگشت به سوی خداوند است.
این مدرس حوزه افزود: استغفار و توبه یعنی طلب بخشش کردن از خداوند، دوری کردن از فرامین شیاطین و ابلیس و کم کردن هوای نفس.
وی در ادامه با اشاره به آیه الا بذکر الله تطمئن القلوب یادآور شد: یکی از مهمترین ثمرات ذکر و یاد خدا، آرامش و اطمینان قلبی است.
وی خاطرنشان کرد :ذکر خداوند به سه نوع زبانی( مانند تسبیحات اربعه)، قلبی (ذکر زبانی توأم با توجه به قلبی) و عملی یعنی انجام واجبات و ترک محرمات، شناخته می شود.
وی تصریح کرد: اگر در همه حال چه پنهان و چه آشکار به یاد خدا باشیم، با دیگران به مهربانی برخورد کنیم، کمک‌ های فکری، فرهنگی ، اشتغال‌زایی، گره گشایی از دیگران و…. انجام دهیم با دیگران هنگام مصیبت ها، همدردی کنیم و … یعنی همه موارد ذکر خداوند را انجام داده ایم.
وی درباره مهربانی کردن با دیگران اظهار کرد: شخصی از حضرت محمد (ص) توصیه برای جلب رحمت الهی خواست، آن حضرت فرمودند: اگر به خود رحم بکنی و گناه نکنی، خود را در معرض غضب الهی قرار ندهی و با دیگران مهربان باشی مورد رحمت الهی قرار خواهی گرفت.
خانم فاطمه احمدی، انجام واجبات و ترک محرمات، مهربانی با مردم و اطاعت و بندگی خداوند را جزء مصداق های مهربانی دانست و افزود: از مهم ترین وظایف هر انسانی در پیشگاه خداوند عمل کردن به این موارد است.
این مدرس حوزه اظهار کرد: خداوند متعال برای هدایت بشر و رسیدن به درجه کمال، دستوراتی داده است که با در نظر گرفتن آنها می توانیم هم زندگی دنیوی و هم زندگی اخروی شایسته تری برای خود رقم بزنیم، البته باید در نظر داشته باشیم که خداوند نیازی به عبادت و اطاعت بندگانش ندارد، بلکه این موارد برای رستگاری بشریت صادر شده است.
گفتنی است: اقامه اذان توسط محمد پاکمنش، قرائت قرآن توسط پارسا عرب عامری و مناجات خوانی با نوای علی متکی از دیگر برنامه های بیست و چهارمین برنامه شمیم گلشن بود که ساعت ۲۲ به صورت زنده از صفحه مسجد جامع گلشن در اینستاگرام پخش شد.
شایان ذکر است: هر شب از مجموعه تفسیر قرآن حضرت آیت الله نورمفیدی که ساعت ۱۷:۵۰ دقیقه از شبکه صدا و سیمای مرکز گلستان پخش می شود، مسابقه ای طراحی می شود، در این خصوص، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اطلاع رسانی مسجد جامع گلشن و یا کانال تلگرامی این مسجد مراجعه نمایند، و نیز همه روزه سخنرانی زنده با موضوع رهیافتی بر دعا های قرآنی و پاسخگویی به سوالات شرعی توسط حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی نورمفیدی ساعت ۱۸:۱۰ از طریق پیچ اینستاگرامی، و همچنین برنامه مجازی شمیم گلشن طی شبهای ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۲ به صورت زنده در آدرس
@masjed_jame_golshan
در شبکه مجازی اینستاگرام پخش می شود
و نیز بیندگان محترم می توانند برنامه ضبط شده را هر شب در کانال آپارات بعد از اتمام لایو به آدرس https://www.aparat.com/masjed_jame_golshan تماشا نمایند.

امار بازديد
اوقات شرعي