فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

تصاوير منتخب
ذکر ایام هفته
تقویم روز
ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﻪ ﻫﺮ ﭘﺮﻧﺪﻩ ﺍﯼ ﺩﺍﻧﻪ ﺍﯼ می دهد، ﺍﻣﺎ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﺍﺧﻞ ﻻﻧﻪ ﺍﺵ ﻧﻤﯽ ﺍﻧﺪﺍﺯﺩ.

‍ ‍ ‍ در برنامه شمیم گلشن مطرح شد: فلسفه آداب و اعمال شب قدر

به گزارش روابط عمومی کانون فرهنگی و هنری مسجد جامع گلشن گرگان، همزمان با آخرین شب از شبهای قدر، موضوع  فلسفه آداب و اعمال شب قدر، توسط حجت الاسلام و المسلمین رسول مزرئی مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) گرگان، در برنامه شمیم گلشن مورد بررسی قرار گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین رسول مزرئی در ابتدای سخنان خود ضمن تشکر از دست اندرکاران برنامه شمیم گلشن که برای اولین بار به صورت مجازی در حال تهیه و پخش است، گفت: طهارت ظاهری و باطنی در شب های قدر. مورد تاکید بزرگان دین اسلام قرار دارد.
مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) گرگان با استناد به آیه ۲۷ سوره حجر، افزود: هیچ شی در این عالم نیست مگر آنکه باطن آن، نزد خداوند متعال به اندازه مشخص، وجود داشته باشد.
وی تصریح کرد: به عنوان مثال، نماز، قرآن، روزه و … هر کدام دارای یک ظاهر هستند که ما آنها را می بینیم و درک می کنیم و یک باطن هستند که نزد خداوند متعال، محفوظ است.
وی خاطرنشان کرد: طهارت کامل، شرط رسیدن به باطنی است که نزد خداوند، محفوظ است.
وی اذعان کرد: حضرت محمد(ص) به عنوان مصداق کامل و عینی طهارت ملکوتی، به جهانیان معرفی شده است.
وی گفت: بعضی از زمان ها مانند شب قدر، عید فطر و….دارای ویژگی های خاصی هستند که درباره اعمال مخصوص به آنها، در برخی کتب دینی مانند مفاتیح الجنان نیز. دعاهای مخصوصی برای استفاده بندگان، آورده شده است.
حجت الاسلام و المسلمین رسول مزرئی با اشاره به دعای جوشن کبیر که خواندنش درشب قدر. توصیه شده است، گفت: این دعا علاوه براینکه سراسر اسماء الله است، یک دوره توحیدشناسی و امام شناسی نیز می باشد.
مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) گرگان افزود: با خواندن دعای جوش کبیر در بهترین زمان مناجات با خداوند یعنی شب قدر، انسان ها، با توسل به بیش از هزار نام خداوند و واسطه قراردادن ائمه اطهار به خصوص خانم فاطمه زهرا(س)، بهترین سرنوشت را برای خودشان از خداوند. طلب می کنند.
گفتنی است که : اقامه اذان و مناجات خوانی توسط حجت الاسلام سید صاحب موسوی خورشیدی و قرائت قرآن توسط حجت الاسلام کازرونی از دیگر برنامه های شب بیست و دوم، شمیم گلشن بود که ساعت ۲۲ به صورت زنده از صفحه مسجد جامع گلشن در اینستاگرام پخش شد.
شایان ذکر است: هر شب از مجموعه تفسیر قرآن حضرت آیت الله نورمفیدی که ساعت ۱۷:۵۰ دقیقه از شبکه صدا و سیمای مرکز گلستان پخش می شود، مسابقه ای طراحی می شود، در این خصوص، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اطلاع رسانی مسجد جامع گلشن و یا کانال تلگرامی این مسجد مراجعه نمایند، و نیز همه روزه سخنرانی زنده با موضوع رهیافتی بر دعا های قرآنی و پاسخگویی به سوالات شرعی توسط حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی نورمفیدی ساعت ۱۸:۱۰ از طریق پیچ اینستاگرامی، و همچنین برنامه مجازی شمیم گلشن طی شبهای ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۲ به صورت زنده در آدرس
@masjed_jame_golshan
در شبکه مجازی اینستاگرام پخش می شود
و نیز بیندگان محترم می توانند برنامه ضبط شده را هر شب در کانال آپارات بعد از اتمام لایو به آدرس https://www.aparat.com/masjed_jame_golshan تماشا نمایند.

امار بازديد
اوقات شرعي