فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

منو
تصاوير
ذکرایام هفته
تقویم روز
ارتباط با ما
ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﻪ ﻫﺮ ﭘﺮﻧﺪﻩ ﺍﯼ ﺩﺍﻧﻪ ﺍﯼ می دهد، ﺍﻣﺎ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﺍﺧﻞ ﻻﻧﻪ ﺍﺵ ﻧﻤﯽ ﺍﻧﺪﺍﺯﺩ.

حجت الاسلام سید مهدی نورمفیدی: توکل علی الله یعنی انسان ها کار را با تکیه به نیروی لایزال انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی کانون فرهنگی، هنری مسجد جامع گلشن گرگان، مجموعه برنامه رهیافت های قرآنی، طی روزهای ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۸:۱۰ در صفحه مسجد جامع گلشن از شبکه مجازی اینستاگرام پخش می شود که حجت الاسلام سید مهدی نورمفیدی در این برنامه در خصوص دعاهای قرآنی، مطالبی بیان می کند.
حجت الاسلام سید مهدی نورمفیدی در پانزدهمین برنامه رهیافت های قرآنی گفت: در قرآن کریم دعاهای فراوانی است که چگونه سخن گفتن با خداوند همراه با آداب دعا کردن و معارف آن را به ما می آموزد.
وی افزود: یکی از دعاهایی که خداوند متعال در چهار آیه ابتدایی سوره ممتحنه به آن اشاره کرده است، درباره حضرت ابراهیم و ارتباط و بیزاری ایشان از مشرکان است.
وی تصریح کرد: اینگونه دعاها و مطالب در قرآن کریم، بایستی برای جامعه بشری در برخورد بامشرکان به عنوان الگو مطرح شود.
وی اظهار کرد: آیه چهارم سوره ممتحنه در تفسیر به سه بخش تقسیم می شود که امروز، قسمت اول آن که توکل بر خداوند است را مطرح می کنیم.
حجت الاسلام سید مهدی نورمفیدی خاطر نشان کرد: توکل یک مفهوم دینی مهم و دقیق است که باید آن را به درستی بشناسیم و از کج فهمی و کج اندیشی در رابطه با آن دور شویم.
وی تاکید کرد: توکل یکی از مختصات اخلاقی دینی در افراد است مانند صداقت، عدالت و… که در میان همه مکاتب در دنیا مورد پذیرش پیروان آنها قرار گرفته است.
وی اذعان کرد: توکل یعنی انسان کاری را برعهده بگیرد و اگر توکل با کلمه علی الله همراه بشود یعنی اینکه انسان کارهایش را با تکیه به نیروی لایزال خداوند انجام می دهد و از افراط و تفریط در کارها جلوگیری می کند.
وی در این راستا به شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: دو گونه رفتار افراط گرایانه و تفریط گرایانه در این موضوع مطرح شد که بعضی از افراد فقط عمل به توصیه های پزشکی و بعضی از افراد عمل به توصیه های دینی را مد نظر قرار دادند که هر دوی آنها نا درست بود بلکه شیوه درست همان توکل بر خدا است که افراد به وسیله آن با درنظر گرفتن نیروی شفا که نزد خداوند متعال است به توصیه های پزشکان هم عمل کنند.
وی در پایان گفت: در جامعه امروز، اضطراب و نا آرامی، دغدغه و مشکل همه آحاد بشریت است که می توان با توکل بر خداوند متعال به آرامش دست یافت.

امار بازديد
اوقات شرعي